sodesportal1

sodesonline1
websitelericin

Proje web adresinizi info@gaziantepsodes.gov.tr adresine gönderiniz.

 Bağlantılar                    
T.C. İçişleri BakanlığıGaziantep ValiliğiGaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Emniyet MüdürlüğüGaziantep İl Milli Eğitim MüdürlüğüGaziantep Üniversitesi
sahinbeysehitkamilsosyalhiz
Gaziantep Ticaret OdasıGaziantep Sanayi OdasıGaziantep Organize Sanayi Bölgesi
Gaziantep Esnaf ve Sanatkarla Odası BirliğiGaziantep Serbest BölgesiGaziantep İl Sağlık Müdürlüğü
afadgaziantepsporgenclikspor

Spor Engel Tanımaz

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 31 Mayıs-2 Haziran 2012 tarihinde Hatay ilinde organize edilen Engelliler Halter Türkiye Şampiyonasına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından sürdürülen SODES projesi "SPOR ENGEL TANIMAZ" kurslarına devam eden engelli sporculardan Ali Saki DOKUYUCU 56 Kğ'da Türkiye Şampiyonu, 60 Kğ'da Coşkun SÜMER Türkiye ikincisi olmuşlardır.İlçemizde ilk defa Engelliler için SODES projesi kapsımında spor kursları açılmış olup bu kurslarada devam eden sporcularda ilk defa spor salonlarına gelip spor yapma imkanı bulmuşlardır.

Devamını oku...
 

Endüstriyel Otomasyon Kursu Başvuru Süresi

SODES Kapsamında,Zirve Üniversitesi ve İşkur Ortaklığıyla Yürütülen Endüstriyel Otomasyon Kursu Başvuru Süresi 06/06/2012 Tarihine Kadar Uzatılmıştır
 

DOWN - UP

Gaziantep'te Down Sendromlu çocuların ailelerine seminer verildi. 
Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Gaziantep Valiliği'nin koordinasyonunda  ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nce yürütülen "Down- Up Projesi"  SODES programı kapsamında 40 çocuğa dans, müzik, spor faaliyetleri gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 

SODES Etki Analizi

BİLGİLENDİRME

Kalkınma Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Programının ( SODES ) etki analizinin yapılması için İstanbul da faaliyet gösteren bir araştırma firması ile anlaşma yapılmıştır. Anket yapılacak proje yürütücülerine ait  bilgiler Gaziantep Valiliği tarafından verilmiştir. Desteğinizle programın analizi yapılacaktır. 

 

SODES ' TEN KIZLARA BUTİK PANSİYON

Kalkınma Bakanlığı Proje Uzmanı Pınar ÖZEL SODES etki analizi için pilot olarak seçilen ilimizdeki SODES projelerini gezmek, yerinde ziyaret etmek ve saha ziyaretleri yaparak detaylı anket yapmak için Gaziantep'e geldi.

Örnek projeler arasına seçilen "SODES'ten Kızlara Butik Pansiyon" projesinin saha ziyaretine, Kalkınma Bakanlığı Proje Uzmanı Pınar ÖZEL ve Gaziantep Valiliği Proje Uzmanı Çiğdem DOĞANGÜL katıldı. Ziyarete ÇABA-DER (Çaba Çalışan Kadınlar Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu üyeleri de iştirak etti.

Devamını oku...
 

BİLGİLENDİRME (önemli)

2013 yılı için proje hazırlayan ve halen proje yürütmekte olan proje yürütücülerinin dikkat etmesi gereken önemli hususlar BİLGİLENDİRME dosyasında belirtilmiştir. 

 

2011 Yılı Projeleri Uyarı ve Bilgilendirmeler


  1. 1.Proje bütçesinde fotoğraf makinesi ve kamera alımı olan proje yürütücülerimiz, belirtilen iki kaleme ait ödeneğin kullanılamayacağını ve başka bir kaleme aktarımının da yapılamayacağı bilinmelidir.
  2. 2.Harcama yapılmayan bütçe kalemlerine ait ödeneklerin başka kalemlerde kullanılması mümkün değildir.
  1. 3.Ana faaliyet için ayrılan ödeneğin %20’ si kadar tutarın alt kalemler arasında aktarımının projenizden sorumlu uzmanın bilgisi dahilinde yapılabileceği ve ana faaliyet için ayrılan toplam ödeneğin aşılmaması gerektiği
 

Başvuru Süresi Uzatıldı

2012 Yılı proje başvuruları için SODES - BİS girişleri için başvuru süresi 23 Mart 2012 oarak uzatılmıştır. SODES-BİS üzerinden kayıt yapıldıktan sonra imzalanmış iki adet başvuru formu çıktı alınarak poşet dosya içerisinde SODES Proje Koordinasyon Birimine teslim edilmelidir. Başvuru formlarının elden teslimi için son tarih 26 Mart 2012 dir.   

 

PROJE HAZIRLAMA AŞAMASINDA YENİLİKLER

YHgifProje hazırlamaya başlamadan önce mutlaka okunması gereken ve önemli bilgiler 2012 Yılı Uygulama Usul ve Esaslarından alıntılar yapılarak ve Kalkınma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler çerçevesinde hazırlanmıştır.Proje yazılırken mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı önemli konular özet olarak hazırlanmıştır.Son başvuru tarihi 15 Mart 2012 Olarak belirlenen çağrı döneminde projelerin teknik açıdan yeterli düzeyde olması ve proje yürütme aşamasında sorunlar yaşanmaması için belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

2012 Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde oluşturulan ÖZET BİLGİLER için tıklayınız.

Not: Özellikle SODES programına ilk defa başvuru yapacak proje yürütücüleri özet bilgiler yeterli olmadığı için 2012 Uygulama Usul ve Esaslarını Detaylı okumaları gerekmektedir

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 - 5