sodesportal1

sodesonline1
websitelericin

Proje web adresinizi info@gaziantepsodes.gov.tr adresine gönderiniz.

 Bağlantılar                    
T.C. İçişleri BakanlığıGaziantep ValiliğiGaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Emniyet MüdürlüğüGaziantep İl Milli Eğitim MüdürlüğüGaziantep Üniversitesi
sahinbeysehitkamilsosyalhiz
Gaziantep Ticaret OdasıGaziantep Sanayi OdasıGaziantep Organize Sanayi Bölgesi
Gaziantep Esnaf ve Sanatkarla Odası BirliğiGaziantep Serbest BölgesiGaziantep İl Sağlık Müdürlüğü
afadgaziantepsporgenclikspor

SODES-ŞAGEM ŞAHİNBEY AİLE VE GENÇLİK MERKEZİ

T.C.

ŞAHİNBEY KAYMAKAMLIĞI

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI


Gaziantep ilimiz yoğun göç alan kent yapısına sahiptir. Dengesiz demografik yapı, ekonomik dağılım arasındaki bağıntının eşit düzeyde olmaması, sosyal ihtiyaçlarının karşılanamamasına neden olmaktadır. İlimizin gerekleri göz önünde bulundurularak, Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından, sokakta çalışan, risk altında bulunan, göçle gelen; çocuk, genç ve ailelere yönelik, bireyin dinamikleri dikkate alınarak ŞAGEM Şahinbey Aile ve Gençlik Merkezi adlı SODES projesi hazırlanmıştır.


Şahinbey ilçesine göçle gelerek yerleşen veya muhtaçlık kapsamına giren özürlü, öksüz, yetim, sokakta çalışan çocuklarla, her türlü ihmal ve istismara uğrama, madde bağımlısı olma ya da suçluluk riski taşıyan çocuk, genç ve aileler ile gündüzlü hizmet ve faaliyetlere uygun, aile bütünlüğü çerçevesinde özel itina gösterilmesi gereken dezavantajlı gruplar, kadınlar ile sosyal hizmetler kapsamındaki birey, grup ve aileler merkezimizin sunacağı eğitim olanaklarından faydalanmaktadır.

Hazırlanan projenin ihtiyaçlara yeterli oranda, ilgili mevzuata uygun olarak cevap verebilmesi için, Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nca 2 adet öğrenci servis aracı tahsis edilmiş olup; Şahinbey Belediyesi tarafından tahsisi gerçekleşen Şahinbey Belediyesi Eski Hizmet Binası'nın 2. katına projemizden fayda temin edecek vatandaşlarımızın ulaşımı sağlanmaktadır.

Merkezimizde hali hazırda uygulanmakta ve proje süresi içinde uygulanacak olan toplam 4 adet mesleki eğitim/beceri kursu, 6 adet kültür, sanat ve spor kursu bulunmaktadır. Vakıf Başkanlığımızın bugüne kadar merkezimizde yürütmüş olduğu 4. SODES projesi olan ŞAGEM Projesi kapsamında yapılacak birey ve grup çalışmalarıyla, 5000’in üzerinde vatandaşımız sunulan hizmet ve faaliyetlerden, doğrudan veya dolaylı olarak fayda temin edecektir.