sodesportal1

sodesonline1
websitelericin

Proje web adresinizi info@gaziantepsodes.gov.tr adresine gönderiniz.

 Bağlantılar                    
T.C. İçişleri BakanlığıGaziantep ValiliğiGaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Emniyet MüdürlüğüGaziantep İl Milli Eğitim MüdürlüğüGaziantep Üniversitesi
sahinbeysehitkamilsosyalhiz
Gaziantep Ticaret OdasıGaziantep Sanayi OdasıGaziantep Organize Sanayi Bölgesi
Gaziantep Esnaf ve Sanatkarla Odası BirliğiGaziantep Serbest BölgesiGaziantep İl Sağlık Müdürlüğü
afadgaziantepsporgenclikspor

Yürüyen Tiyatro Projesi

Memurlar Vakfı Gaziantep Şubesi’nde tarih tekerrür ediyor. ‘ Yanmak Vakti’ ve ‘Memurluk Hali’ oyunları ile tanıdığımız TiyatroMeva şimdi de ‘Bekçi Murtaza’ isimli oyunlarıyla gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Memurlar Vakfı Gaziantep Şubesi 2011 yılında T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında başarılı bir projeye imza atmıştı.

     ‘Yürüyen Tiyatro Projesi’ isimli bu projede hedeflenen 16 oyunun 8’i oynanmış bile. İsterseniz şu ana kadar proje kapsamında yapılan faaliyetleri proje koordinatörü Ali ÖZCAN Bey’den dinleyelim.Proje Koordinatörü Ali ÖZCAN :

     Özellikle 2006 yılında bir araya gelen bir kaç vakıf gönüllüleri ile kurmuş olduğumuz  TiyatroMeva hedeflerine bir bir ulaşıyor. Oyunlarımıza halkın gösterdiği teveccüh ve yoğun talep bizi daha da cesaretlendirmiş ve biz bu işi genişletmeye karar vermiştik. Bu amaçla ‘Yürüyen Tiyatro Projesi’ kapsamında ‘Bekçi Murtaza’ oyunu ile yine sahnelerdeyiz. İlk oyunumuzu 21 Nisan 2012 tarihinde Oğuzeli ilçesinde gerçekleştirmiş ve bölge halkının gösterdiği yoğun ilgi de bizi çok mutlu etmişti. Bu mutlulukla sırasıyla Nizip (Sekili), Merkez (Çıksorut-Aktoprak-Merveşehir-Polis Meslek Yüksek Okulu), Araban ve Yavuzeli olmak üzere toplam 8 oyunla projemize devam etmekteyiz. Özellikle Nizip ilçesi Sekili beldesinde yaşanan bir hadise bizi hem duygulandırdı hem de sevindirdi. Oyunumuzu seyre gelen bir ilköğretim öğrencisinin okul müdürüne giderek; ‘Bana hayatımda ilk defa tiyatro izleme fırsatı verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim’ demesi projemizin ne kadar da isabetli olduğunu ispat eder gibiydi. Ayrıca, en son sahnelenen oyunda Yavuzeli Belediye Başkanı M.Kemal Sakaroğlu konuşmasında ilçesi için bir ilke imza atan TiyatroMeva’ya şükranlarını sunarak plaket takdim etmiştir. Bundan sonra da geri kalan 8 oyunumuzu yine Gaziantep ‘ in kenar semtlerinde ve ilçelerinde tiyatroya gelemeyen hayatında hiç tiyatroya gitmemiş sosyal, kültürel ve sanatsal yönden yoksunluk çeken öğrenci, gençlerimize ( engelliler dahil ) bulundukları mekanda tiyatro izlettirerek, bu dezavantajlı insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaktır. Oyunlarımızı izlemek isteyen tüm tiyatro severler www.gaziantepmeva.org veya www.tiyatromeva.com sitelerinden bizi takip edebilirler…