Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

SODES-BİS ve Başvuru Hakkında 

Projelerin Sisteme Son Giriş tarihi 16.03.2017 saat 17:00 şeklinde olacaktır Saat 17:00'den sonra sisteme giriş yapılmayacaktır. Sisteme Yüklenen Projelerin Birimimize Elden Teslim Edilmesi Gerekmektedir

Devamını oku

2017 SODES Başvuru Rehberi Yayımlanmıştır 

2017 SODES Başvuru Rehberi İçin Tıklayınız

Devamını oku

SODES Proje Ofisi 

Proje Ofisimiz Valilik Binası 4. kat 433 nolu odaya taşınmıştır.

Devamını oku

KURS İLANI 3 

T.C. ŞAHİNBEY KAYMAKAMLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI SODES-ŞAGEM ŞAHİNBEY AİLE VE GENÇLİK MERKEZİ   Bilgisayar İşletmenliği kursuna katılmak isteyen kursiyerlerin, ilgili evraklarla birlikte, ŞAGEM Şahinbey Aile ve Gençlik Merkezi’ne müracaat etmeleri gerekmektedir. Özel Şartlar/Kimler Başvurabilir: 14 Yaş ve üstü okuma-yazma bilen, maddi imkânsızlıklardan ötürü özel bilgisayar kurslarına katılamayan, kendisini bu alanda geliştirmek ve iş ilanlarında aranan bu kapsamdaki niteliğe kavuşmak isteyen her vatandaşımız katılabilir. Eğitimin İçeriği: Windows Temel Bileşenleri (Microsoft Office Programları, İşletim Sistemleri), Donanım ve İnternet Kullanımı

Devamını oku

SODES-ŞAGEM ŞAHİNBEY AİLE VE GENÇLİK MERKEZİ 

T.C. ŞAHİNBEY KAYMAKAMLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI Gaziantep ilimiz yoğun göç alan kent yapısına sahiptir. Dengesiz demografik yapı, ekonomik dağılım arasındaki bağıntının eşit düzeyde olmaması, sosyal ihtiyaçlarının karşılanamamasına neden olmaktadır. İlimizin gerekleri göz önünde bulundurularak, Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından, sokakta çalışan, risk altında bulunan, göçle gelen; çocuk, genç ve ailelere yönelik, bireyin dinamikleri dikkate alınarak ŞAGEM Şahinbey Aile ve Gençlik Merkezi adlı SODES projesi hazırlanmıştır.

Devamını oku

7’den 77 ye Okullu Olduk -2  

       lçemize bağlı 80 köy bulunmaktadır. Köylerimizde yaşayan ve ilçe merkezimizde kenar mahallelerde oturan bir çok genç veya bugünün orta yaşlıları 5. sınıfı bitirdikten sonra bir üst öğrenime köylerinde  okul olmadığı için ve çeşitli sebepler ile devam edememiş ve  eğitimlerini yarım bırakmak zorunda kalmışlardır.  Bu kişilerden özellikle bayanlar evlenmiş veya  bir daha da eğitim imkanına sahip olamamışlardır.

Devamını oku

GAZ YAKICI CİHAZLAR SERVİS ELEMANI MESLEK KURSU GÜNDÜZ 

Gaz Yakıcı Cihazlar Servis Elemanı (Meslek Kazandırma) Kurslarına katılmak isteyen kursiyerlerin ilgili evraklarla birlikte GESOB MEKSA Mesleki  Eğitim Merkezine Müracaat etmeleri gerekmektedir.

Devamını oku

GAZ YAKICI CİHAZLAR SERVİS ELEMANI KURSU GECE  

Gaz Yakıcı Cihazlar Servis Elemanı (Meslek Geliştirme) Kurslarına katılmak isteyen kursiyerlerin ilgili evraklarla birlikte GESOB MEKSA Mesleki  Eğitim Merkezine Müracaat etmeleri gerekmektedir.

Devamını oku

HAYATIN RİTMİ 

KURS İLANI  NİZİP MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Keman, gitar, bağlama ve türk halk oyunları kurslarına katılmak isteyen kursiyerlerin ilgili evraklarla birlikte Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Devamını oku

HAYATIN RİTMİ 

HAYATIN RİTMİ ( PROJE ADI )   Projemiz dezavantajlı kesimlerden özellikle çocukların sosyal hayatın içerisine çekilmesine yönelik farklılıklar içermektedir. Projemiz çocuklarda birlikte etkinlik yapma ve faaliyet sürdürebilme açısından da önemli işlevler içermektedir.  Projemiz çocuklara müzik aleti çalma becerisi kazandırmanın yanında konserler sırasında toplum önüne çıkma, grup ve ekip olma yönünden kendilerini gerçekleştirme imkânlarını da sunmaktadır.

Devamını oku

Pre 1 2 3 4 5 Next

sodesportal1

sodesonline1
websitelericin

Proje web adresinizi info@gaziantepsodes.gov.tr adresine gönderiniz.

 Bağlantılar                    
T.C. İçişleri BakanlığıGaziantep ValiliğiGaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep Emniyet MüdürlüğüGaziantep İl Milli Eğitim MüdürlüğüGaziantep Üniversitesi
sahinbeysehitkamilsosyalhiz
Gaziantep Ticaret OdasıGaziantep Sanayi OdasıGaziantep Organize Sanayi Bölgesi
Gaziantep Esnaf ve Sanatkarla Odası BirliğiGaziantep Serbest BölgesiGaziantep İl Sağlık Müdürlüğü
afadgaziantepsporgenclikspor

Ziyaretçi Sayısı

147961
Bugün21
Bu Ay796
Sodes Etkinlikler
 

SADMER

PDF Yazdır E-posta

           Gaziantep, büyüyen ekonomisi, coğrafi konumu itibariyle son yıllarda dünyanın en çok göç alan şehirlerinden birisi olmuştur. Nüfus fazlalığı ve farklı kültürlerin bir arada yaşaması sosyal anlamda problemlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Gecekondulaşma, işsizlik, çocuk işçiliği, yaşlı ve engellilerin yük olarak görülmesi, şiddet olayları her modern sanayi şehrinde olduğu gibi Gaziantep’te de yaşanmaktadır.

Devamını oku...
 

ESNAF ZAMANI SODES'LE YAKALIYOR

PDF Yazdır E-posta

Bilgisayarlı Mobilya Tasarımı(İnfowood), Üç Boyutlu Çizim SolidWorks, TIG ve MIG Kaynakçılığı, Bina Yalıtım Sistemleri, CNC Operatörlüğü, Doğalgaz İç Tesisatçılığı, Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği, Otomotiv Diagnostiği Kurslarına katılmak isteyen kursiyerlerin ilgili evraklarla birlikte Nizip Madeni Sanatkarlar Odası / Nizip Mesleki Eğitim Merkezi’ne müracaat etmeleri gerekmektedir. 

Devamını oku...
 

2013 Başvuruları Önemli Notlar

PDF Yazdır E-posta

2013 yılında teklif edilecek projeler dikkat edilmesi gereken bazı konular;

 

1.       Tadilat giderlerinin proje bütçesinin %15’ini geçmemesine özen gösterilmelidir. (Bu ortalama bir orandır, ancak bazı projelerde projenin özelliğine göre halı saha, parklardaki oyun alanları gibi bu oran esnetilebilir.)

2.       Lüks içerikli ve ekipmanı pahalı projeler teklif edilmemelidir.

3.       Hazırlanacak projelerin dezavantajlı hedef kitlelere yönelik ve faaliyet odaklı olmasına dikkat edilmelidir. Mümkün oldukça faaliyet yerleri ilgili mahallelerde olmalıdır. Taşıma ile ilgili kesimlerle faaliyetleri buluşturmak ikinci derecede düşünülmelidir.

Devamını oku...
 

2013 SUNUM

PDF Yazdır E-posta
2013 YILI SODES BAŞVURU SUNUMU  için tıklayınız
 

SODES FORMU

PDF Yazdır E-posta

SODES FORMU
 
2013 yılı SODES programı kapsamında Proje formu ile ilgili bazı önemli hususlar web sitemiz üzerinden paylaşılacaktır. Güncel bilgiler için 15 Mart 2013 tarihine kadar sürekli olarak web sitemizi takip ediniz.
 
Proje formunda bulunan özet kısmında sadece projenin özetini açıklayınız. Çok genel açıklamalara yer verilmesine gerek bulunmamaktadır.
 
Özet ve faaliyetlerin ayrıntılı açıklaması bölümlerinde mutlaka bulunması gereken bilgiler aşağıdaki sıralanmıştır.
 
1. Projenin uygulama yeri
 
2. Faaliyet planı (haftada kaç gün, günde kaç saat, toplam kaç ay, modül…)
 
3. Eğitmenler kamu personeli mi istihdam mı edilecek? (kurum içinden mi dışarıdan mı istihdam edilecek?)
 
4. Eğitimin içeriği ve gerekliliği 

 

SODES Toplantıları Teşekkür

PDF Yazdır E-posta

2013 YILI SODES programı başlangıç toplantısı 22.02.2013 ve 27.02.2013 tarihlerinde Gaziantep Sanayi Odasında gerçekleştirilmiştir. Toplantı için teknik desteklerinden dolayı Gaziantep Sanayi Odasına Teşekkür ederiz.

 

2013 SODES PROGRAMI ÇAĞRISI

PDF Yazdır E-posta

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan Sosyal Destek Programının (SODES) GAP ve DAP illerinde 2013 yılı uygulamaları başlamıştır. Bu çerçevede SODES başvuru süreci aşağıdaki gibidir:
  • Proje teklifleri kuruluşlarca internet sitemizden erişime açılacak olan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 15 Şubat – 15 Mart 2013
Devamını oku...
 

BİLGİLENDİRME (önemli)

PDF Yazdır E-posta

2013 yılı için proje hazırlayan ve halen proje yürütmekte olan proje yürütücülerinin dikkat etmesi gereken önemli hususlar BİLGİLENDİRME dosyasında belirtilmiştir. 

 

2. SODES ÇALIŞTAY RAPORU

PDF Yazdır E-posta

19.12.2012 tarihinde Gaziantep Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen 2. SODES Çalıştayının Raporu hazırlanmıştır. 2. SODES Çalıştay Raporu için tıklayınız.

 

2. SODES ÇALIŞTAYI

PDF Yazdır E-posta

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında projelerin gelişimi ve tanıtımı için 19.12.2012 tarihinde TUĞCAN OTEL de bir günlük 2. SODES ÇALIŞTAYI düzenlenecektir. Programın detayları web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Ekli listede belirtildiği şekilde kurum/kuruluşlar için ayrılan kontenjanlara göre katılacak olan kişilerin görevlendirilerek resmi yazı ile bildirilmesi ve iletişim bilgilerinin (ad-soyad, cep tlf, e-posta) en geç 10 Aralık 2012 tarihine kadar Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine de bildirmeleri gerekmektedir. 2012 yılı SODES proje yürütücüleri çalıştaya mutlaka katılmalı ve daha önce SODES projesi yürüten personele öncelik verilmelidir.

Devamını oku...
 

PROJE SÜRELERİ

PDF Yazdır E-posta

HATIRLATMA

2011 Yılı SODES projelerinin 18 Ekim 2011 tarihinde imzalanan finansman sözleşmeleri için (uzatma alanlar hariç) 18 Ekim 2012 tarihinde yasal sürecini tamamlamış olacaktır. Belirtilen tarihten sonraki harcama evrakları kabul edilmeyecektir. Süresi tamamlanan projelerin ödeneklerini alabilmeleri için en geç 9 Kasım 2012 tarihine kadar nihai raporlarını getirmeleri gerekmektedir.

 

2012 Evrakları

PDF Yazdır E-posta
Proje uygulama sürecine ilişkin gerekli evraklar belgeler kısmına eklenmiştir.
 

Bilgilendirme: Eşfinansman

PDF Yazdır E-posta

2012 Yılı Uygulama Usul ve Esasları 7.maddenin 5.bendinde aşağıda belirtildiği şekilde ilk ödeneklerin alınması için eşfinansmanı olan proje yürütücülerinin proje adına açtırdıkları hesaplara bu tutarı yatırarak dekontları valiliğe teslim etmeleri gerekmektedir.

(5) SODES destek tutarının proje hesabına yatırılabilmesi için eş finansman tutarının proje hesabına yatırıldığını gösterir banka dekontunun valiliğe teslimi gereklidir.

 

2012 SODES Projeleri

PDF Yazdır E-posta
2012 Yılı SODES projelerinin sözleşmeleri 21.09.2012 tarihinde imzalanmıştır. Projelerin yasal süreci belirtilen tarih itibariyle başlamıştır. Sözleşmelerin birer nüshasını SODES biriminden alabilirsiniz.
 

SODES FUARI

PDF Yazdır E-posta

MALATYA SODES FUARI KATILIMCI LİSTESİ  için tıklayınız.

13 Eylül 2012 tarihinde Malatya da düzenlenecek olan SODES Fuarı için günübirlik düzenlenen gezi programına katılımınız ile ilgili bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Lütfen gelemeyecek olanınız varsa lütfen hemen bildirin, araçta yerinize başka bir proje yürütücüsüne bu imkanı sunalım. Anlayışınız ve desteğiniz  için teşekkür ederiz :) 13 Eylül gününe ait program ekte gönderilmiştir.

İRTİBAT KİŞİLERİ:

Bilal YAZICI    Tlf: 5053522686

Tuğba Nur TAŞDELEN

(Birim personeli olarak perşembe günü sizi orada karşılayacağız yolculuk sırasında bizler yanınızda olamayacağız o nedenle irtibat kişisi ile iletişime geçebilirsiniz)

Servis Kalkış Saati:              06.30 (sabah)

Servis Kalkış Yeri:               Gaziantep Valiliği Arka Kapı

Malatya dan Hareket Saati:  21:00

Öğle yemeği program kapsamında karşılanacaktır.

 

2012 SODES UYGULAMA EĞİTİMİ

PDF Yazdır E-posta

2012 yılı SODES projelerinin uygulamasına yönelik proje yürütücüleri için eğitim verilecektir. Eğitim içeriği uygulamaya yönelik detayların incelenmesi ve ağırlıklı olarak soru-cevap bölümlerinden oluşacaktır. Bu nedenle toplantıya katılacak kişilerin projeyi uygulayacak proje koordinatörü ve bir kurum yetkilisi olmak üzere iki kişi veya varsa projede görevlendirilecek idari personel olmak üzere en fazla üç kişinin yönlendirilmesi ve belirtilen tarih ve saatte eğitim salonunda hazır bulunması gerekmektedir.

Tarih:    5 Eylül 2012

Saat:      13:00

Yer:       Gaziantep Ortak Akıl Platformu Toplantı Salonu – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Adres:   Mücahitler Mah. 55 Nolu Sokak (Anatolian Otel Civarı )

 

SODES FUARI - Malatya

PDF Yazdır E-posta

13-14-15 Eylül 2012 tarihinde Malatya’ da düzenlenecek SODES Fuarına katılmak isteyen proje yürütücüleri için 13 Eylül 2012 tarihinde günübirlik gezi programı hazırlanmaktadır. Katılımcıların sadece yol masrafları karşılanacaktır. Gaziantep Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimi tarafından 30 Kişilik araç kiralanacaktır.  Katılmak isteyen proje yürütücüleri/kurum-kuruluş yetkilileri arasından yapılan başvurular sırayla alınarak listeye eklenecektir. (Bilgi: Her kurumdan yalnızca bir kişi alınacaktır, ancak başvuru durumuna göre bu sayı artırılabilir.)

Katılım için son başvuru tarihi 4 Eylül 2012’ dir.   

Başvuru İçin Gerekli Bilgiler ;


Adı-Soyadı

Kurum/Kuruluş Adı

Cep Telefonu

E-mail

Başvuru bilgileri Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine gönderilmelidir

 

GÜLEN YÜZLER

PDF Yazdır E-posta

KALKINMA BAKANLIĞI SOSYAL DESTEK PROGRAMI GÜLEN YÜZLER FOTOĞRAF YARIŞMASI


Hadi GAZİANTEP konuya ve amaca uygun fotoğraflarla yarışmaya katılalım, ödüllerinizi alın


SON TARİH: 31 AĞUSTOS 2012

KONU: her türlü bakış açısıyla SODES amaç ve faaliyetleri doğrultusunda bilinen, görülen ya da bilmediğimiz, göremediğimiz çizgilerini klasik ve özgün çalışmalarla ön plana çıkarmaktır.

AMAÇ: Fotoğraf sanatı ile SODES kapsamındaki illerin insan odaklı doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek, kentlerimizin tanınmasını sağlamak, kentlere ait bir görsel bellek oluşturmak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

ÖDÜL:  Birincilik Ödülü: 3000 TL

             İkincilik Ödülü: 2000 TL

            Üçüncülük Ödülü: 1000 TL

           Mansiyon Ödülü (3 adet): 500 TL

           Sergileme/Satın Alma : 100 TL  

Detaylar için Gaziantep Valiliği SODES Proje birimi ile iletişime geçebilirsiniz.  

 

Yürüyen Tiyatro Projesi

PDF Yazdır E-posta

Memurlar Vakfı Gaziantep Şubesi’nde tarih tekerrür ediyor. ‘ Yanmak Vakti’ ve ‘Memurluk Hali’ oyunları ile tanıdığımız TiyatroMeva şimdi de ‘Bekçi Murtaza’ isimli oyunlarıyla gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Memurlar Vakfı Gaziantep Şubesi 2011 yılında T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında başarılı bir projeye imza atmıştı.

     ‘Yürüyen Tiyatro Projesi’ isimli bu projede hedeflenen 16 oyunun 8’i oynanmış bile. İsterseniz şu ana kadar proje kapsamında yapılan faaliyetleri proje koordinatörü Ali ÖZCAN Bey’den dinleyelim.

Devamını oku...
 

Spor Engel Tanımaz

PDF Yazdır E-posta

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 31 Mayıs-2 Haziran 2012 tarihinde Hatay ilinde organize edilen Engelliler Halter Türkiye Şampiyonasına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından sürdürülen SODES projesi "SPOR ENGEL TANIMAZ" kurslarına devam eden engelli sporculardan Ali Saki DOKUYUCU 56 Kğ'da Türkiye Şampiyonu, 60 Kğ'da Coşkun SÜMER Türkiye ikincisi olmuşlardır.İlçemizde ilk defa Engelliler için SODES projesi kapsımında spor kursları açılmış olup bu kurslarada devam eden sporcularda ilk defa spor salonlarına gelip spor yapma imkanı bulmuşlardır.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 - 3